Kalábrie s výletem na Sicílii a Lipary - letecky

Vyhledávání zájezdu
Kalábrie s výletem na Sicílii a Lipary - Itálie

Kalábrie s výletem na Sicílii a Lipary

Itálie

, Hotel starstarKalábrie s výletem na Sicílii a Lipary

Počet termínů:

10 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Praha, Brno

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Kalábrie s výletem na Sicílii a Lipary - letecky
Popis
CAPO VATICANO • TROPEA • TAORMINA • MESSINA • LIPARI • VULCANO • STROMBOLI
1. den
Odlet z Prahy a Brna do Kalábrie, přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování. Ubytování na Capo Vaticano, cca 300m od jedné z nejkrásnějších pláží Kalábrie
2. den
Pobyt na Capo Vaticano, odpočinek, koupání, pobyt na pláži. Odpoledne fakultativně projížďka ve člunech podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Poté přejezd k majáku s jedinečnými výhledy na celé pobřeží z ptačí perspektivy i pěkným posezením. Za dobré viditelnosti možnost pozorování i Sicílie s Etnou a Liparských ostrovů.
3. den
Celodenní odpočinek na pláži u moře. Odpoledne fakultativně výlet lodí na ostrov Stromboli, který je známý především pro svůj stále činný vulkán. Po příjezdu na ostrov možnost procházek nebo večeře v restauraci a poté již za tmy vyjížďka lodí na moře k místu zvanému Sciara del Fuoco, odkud je možno pozorovat malé erupce sopky. Pozdě večer návrat na ubytování. Tento výlet se koná dle aktuální aktivity sopky a objednává se až na místě.
4. den
Celodenní výlet lodí, při kterém poznáme jedny z nejpřitažlivějších italských ostrovů, Liparské ostrovy. Užijeme si i koupání. Navštívíme 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari nebo se budeme moci zúčastnit okruhu mikrobusem kolem ostrova. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout na plážích z černého sopečného písku. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat ohromná lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a posezení. K večeru návrat lodí zpět na ubytování.
5. den
Celodenní výlet autobusem a trajektem na Sicílii. Přejedeme krátkým trajektem Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a navštívíme město Messina. Zde uděláme krátkou zastávku na prohlídku unikátní katedrály s funkčním orlojem i na krátké posezení na kávu nebo něco sladkého. Po poledni navštívíme Taorminu, jedno z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Návštěva města potrvá cca 3 hodiny s volným rozchodem. K večeru návrat zpět na ubytování.
6. den
Dopoledne volno, koupání. Odpoledne výlet autobusem podél pobřeží bohů do města Tropea, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad bělavými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad nádhernými plážemi. Po prohlídce města návštěva místní výrobny s ochutnávkou typických produktů a možností jejich nákupu. Večer návrat na ubytování.
7. den
Celodenní odpočinek, volno, koupání, pobyt na pláži.
8. den
Transfer na letiště a odlet zpět do Brna a do Prahy.
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu tam a zpět

• letištní taxy

• 7x ubytování ve 2-3* hotelech nebo apartmánech

• 7x polopenzi

• výlety dle programu

• průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)
Příplatky
• příplatek za jednolůžkový pokoj: do 3.7. a od 4.9.: 2 800 Kč, v sezonu 3.7. - 4.9.: 6 300 Kč


• fakultativní výlet ve člunech podél pobřeží 500 Kč

• Cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 5 EUR/os.

Slevy:

• 3. a 4. osoba na přistýlce -2.000 Kč

• 1. dítě do 13 let na přistýlce -7.500 Kč, 2.dítě do 13 let na přistýlce -3.500 Kč
Způsob prodeje
on-line

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.